Bingöl Sohbet

Bingöl Sohbet,Bingöl Chat

Bingöl Sohbet Odaları

Bingöl Sohbet Sitesi Sizlerin Hizmetindedir Burada Yöre halkıyla Bingöl üniversitesi sohbet ayrıcalığını mobilden ve netten rahatlıkla sağlayabileceksiniz. Bingöl sohbet kanalları bizim sitemizin bir alt sayfasıdır size rahat seviyeli ortamlar hazırladığımızdan şüpheniz olmasın.

Bingöl Mobil Sohbet

Bingöl sohbet odaları sizlerle Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık yalnızca bilgisayar üzerinden mirc programı ya da web tabanlı olarak konuşmak zorunda da değilsiniz. Yaz Sohbet olarak sizler için ios ve android platformlarına yönelik mobil YazSohbet uygulamasını geliştirdik. Mobil chat uygulamamız aracılığı ile artık her yerden odalara bağlanabilirsiniz.

Bu bizi ilk ziyaret edişiniz ise, neler kaçırdığınızı anlamak adına çok geç değil. Yeni arkadaşlıklar kurmak ve kendinizi evinizde hissederek bedava chat hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, web, mirc ya da uygulama üzerinden sohbet kanallarına bağlanın.

Sitemiz Karlıova sohbet ve Solhan sohbet odalarınıda sizlere hazırlamış bulunmaktadır, Burada dilediğiniz kadar sohbet yapabilirsiniz.

Yeni arkadaşlıklar edinmekte cabası ve yöre halkıyla yöreyle ilgili konuları iş olanaklarını üniversite durumunu eğitim durumunu öğrenebilirsiniz.

Bingöl Tanıtım ( Kısa )

Plaka Kodu12

Alan Kodu: 426

Nüfusu(2015)266.019

Bingöl Hakkında Kısa BilgiTürkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin yukarı Fırat bölümünde yer alır. Arazisi oldukça engebeli ve dağlıktır, dağlardan bazıları volkanik dağ özelliği gösterir. İlin en önemli akarsuyu Murat Nehri’ dir. Hava sıcaklığı yaz aylarında artış gösterse de dağların etkisinden dolayı ilde soğuk bir hava hakimdir, kış ayları da soğuk geçmektedir. Doğu Anadolu Bögesi’nin en zengin bitki örtüsüne sahiptir. Şehre hava,kara ve demir yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bingöl’ün ilk ismi ‘Çapakçur’ olarak bilinmektedir. Avcılık açısından gelişmiş illerimizden biridir özellikle Eylül, Ekim Kasım aylarında bıldırcın, çil, çulluk, keklik, tavşan, tilki avı yapılmaktadır.

Bingöl Manzara YazSohbet

Meşhur YemekleriAyran aşı, Ayran Çorbası, Bulgurlu Kuru Dolma, Çiğ Köfte, Dut Pekmezi, Gömme, Kabak Tatlısı, Kaburga Dolması, Kadayıf Tatlısı, Kalbur Basması, Kalbur Hurması, Keldoş, Kuzu Kalek, Löl, Patile, Sulu Hedik, Sorina Pel, Tandır, Tutmaç Çorbası, Yoğurtlu Klorik

Yaygın Tarım FaaliyetleriArmut, Arpa, Baklagiller, Buğday, Cevizi, Çavdar, Darı, Elma, Fasulye, Karpuzdur, Kavun, Şekerpancarı, Üzüm

Tarihi YerleriAdaklı Çeşmesi, Ata Park, Çerme Kaplıcası, Çiçektepe Köyü Mağarası, Çır Şelalesi, Dikpınar Ilıcası, Horhor (Sabırtaşı) Kaplıcası, İçmeler, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kerek Deresi, Kiğı Camii, Kiğı Kalesi, Kübik Mağarası, Kümbet, Kral Kızı Kalesi, Mesire Yerleri, Mürsel Paşa Anıtı, Sentarius Kalesi, Türbeler, Zağ Mağarası

İlçeleriAdaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

553

5

BENZER KONULAR

Olgun Sohbet,Olgun Chat

Olgun Sohbet

Olgun Sohbet Yetişkin Chat Olgun sohbet odalarımızda, Yetişkin Sohbet ...

Burdur Sohbet,Burdur Chat

Burdur Sohbet

Burdur Sohbet Sitesi Burdur Sohbet Günümüzde sohbet terimi, Burdur Sohbet ...

Genç Sohbet,Genç Chat

Genç Sohbet

Genç Sohbet Sitesi Genç Sohbet Gençlik artık Internet ortamında Akıllı ...

YORUMLARYorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?