Kastamonu Sohbet

Kastamonu Sohbet Odalari

Kastamonu Sohbet Chat Siteleri

Kastamonu ili Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde yer almaktadır ve Çankırı, Karabük, Bartın, Sinop ve Çorum illeri ile de komşudur.  Kastamonu sohbet olarak siz degerli hemsehrilerimize sohbet hizmeti vermeye baslamis bulunmaktayiz. Burada elit insanların toplantığı ve kaliteli sohbet çatı altında toplandık sohbetimiz  bakidir.

Ayrıca iş yerlerinden okullardan dilediğiniz heryerden mobil aplet yada bilgisayar pc , gibi cihazlardan kolaylıkla giris yapabilirsiniz

Ve Sevdiklerinize canlı radyodan isteklerde bulunabilir onlara online dinletebilirsiniz bitmedi 🙂 #Oyun #carkifelek #test #oyun gibi odalarımızlada oyun oynayabilecek keyfinize bakabileceksiniz iyi sohbetler dileriz.

Kastamonu Tarihçesi

Kastamonu’nun bilinen tarihi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititlerden sonra Frigya ve Lidya Krallıklarının egemen olduğu bu topraklar M.Ö. 4.yy’da Perslerin eline geçmiştir. M.Ö.4. yy’da Büyük İskender Anadolu ile birlikte Kastamonu topraklarını da Makedonya’ya katmıştır. İskender’den sonra yöreyi ele geçiren Pontus Krallığı M.Ö. 1. yy’da Romalılar tarafından ortadan kaldırılmıştır. Uzun yıllar Roma İmparatorluğu sınırları içinde kalan Kastamonu M.S. 395 yılında İmparatorluğun bölünmesiyle bütün Anadolu gibi Bizans İmparatorluğuna katılmıştır.

Prehistorik çağlardan sonra havalinin (Paflagonya’nın) bilinen Sümerlerin en eski bir kolu olan Gaslar (Gaşka Türkleri)’dır. M.Ö. 2000-1300 yılları arasında hüküm süren Gaslar (Gaşkalar) devamlı olarak Mısırlılar, Suriyeliler ve Kaldelilerle siyasi, ticari ve kültürel münasebetlerde bulunmuşlar, Hititlerle de bazen savaşmış bazen dost olmuşlardır. Gaslar sert karakterli, cengaver kişiler olarak bilinmektedir.

Bugün Kastamonu ve çevresindeki illeri de içine alan ve Romalılar devrinde adına Paflagonya (Paphlagonia) denilen Gasların kurduğu şehirlerden bir tanesi de “Timonion” veya “Tumanna” dır. Bazı yazarlar Kastamonu adının kökeni konusunda; bu kelimenin “Gas” kelimesi ile “Timoni” veya “Tumanna” kelimesinin (Gas ülkesi anlamında) birleşmesinden meydana geldiği görüşünü ileri sürmüşlerdir ki en akla yakın ihtimal budur. Fonetik yönden de bugünkü Kastamonu ismine yakındır.

Kastamonu Manzara

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

562

2

BENZER KONULAR

Zurna Sohbet,Zurna Chat

Zurna Sohbet

Zurna Sohbet Odaları Zurna Sohbet Sene 1998'den beri sanal alem'in en yaygın ...

YORUMLARYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?