Nevşehir Sohbet

Nevsehir Sohbet Odalari

Nevşehir Sohbet , Nevşehir chat

Tarih’in en güzel Türkiye’nin en güzel şehri olarak bilinen ürgüpüyle uçan balonlarıyla

saklı kilise ile tarihi ile süslü evşehirlileri merak ettik bizde sohbet sitesini kurmak istedik burada dünya’nın her ucundan yepyeni insanlarla tanısıp arkadas olacaksınız nevşehirin avanosu ürgüpü tüm nevşehirliler burada sohbet edecek hemşehrileriniz ile burada doyumsuzca sohbet edebilirsiniz.

Radyodan ona şarkı armağan edebilir oyunlar oynayabilir sesli konuşabilirsiniz sizleri Yaz sohbete bekliyoruz

nevsehir-sohbet

Nevşehir Neresidir ?

Plaka Kodu: 50

Alan Kodu: 0 384

Nüfusu(2011): 309.914

Nevşehir Hakkında Kısa Bilgi; Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan tarihi ve doğayı bir arada yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Pek çok döneme ev sahipliği yapan şehir tarihi kalıntılarıyla da ön plana çıkan Türkiye’nin sayılı şehirlerinden bir tanesidir. Tarih ve doğa ile ilgilenenlerin ilgi odağı olan şehir yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapıyor.

Meşhur Yemekleri; Tarhana Çorbası, Ağpakla, Patates Çorbası, Sızgıt, Soğanlama, Düğü Çorbası, Zerdi Pilavı, Dıvıl, Kesme Çorbası, Ayva Dolması, Sütlü Çorba, Katma Aşı Çorbası, Nevşehir tavası, Kömbe, Çanak, Kışlık Ekmek,Bulama, Aşure, Aside, İrmik Tatlısı, Talaz, Hoşaf

Yaygın Tarım Faaliyetleri; Yulaf, Patates, Buğday, Üzüm Kabak (çekirdeklik), Arpa

Tarihi Yerleri; Peri Bacaları, Elmalı Kilise, Aziz Basil Şapeli, Çarıklı Kilise, Çavuşin Kilisesi, Karanlık Kilise, Nevşehir Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Tokalı Kilise, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ürgüp Müzesi, Rahibeler ve Rahipler Manastırı, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Aziz Jean Kilisesi, Özkonak Yeraltı Şehri, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı (Aziz Onuphrius) Kilise, Açıksaray Harabeleri, Tatlarin Kilisesi ve Yeraltı Şehri, Mazı Yeraltı Şehri, Azize Catherine Şapeli, Kırk Şehitler Kilisesi, Pancarlı Kilisesi, Hacı Bektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Özlüce Yeraltı Şehri, Mustafapaşa (Sinasos), Tağar (St. Theodore) Kilisesi, Paşabağları ve Zelve Ören Yeri, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Kırk Şehitler Kilisesi, Beylik Hanı, Ortahisar, Taşkınpaşa Külliyesi, Sarıhan (Avanos), Uçhisar Kalesi, Nevşehir Kalesi, Kurşunlu Camisi (Damat İbrahim Paşa Külliyesi)

İlçeleri;Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.589

2

BENZER KONULAR

Cd Sohbet Sitesi

Cd Sohbet

Cd Sohbet Cd Chat Sitesi Cd olarak kendine eş patner arayan arkadaşlarımız ...

Bayburt Sohbet

Bayburt Chat Sohbet Odaları Bayburt Sohbet kelimesi altında hizmet vermekteyiz ...

YORUMLARYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.