Balıkesir Sohbet

Balikesir Sohbet Odalari

BalıkEsir Sohbet Siteleri

Balıkesir sohbet odalarına hoşgeldınız siz değerli kullanıcılarımıza en kaliteli sohbet hizmetini vermeye başlamış bulunmaktayız sizler yaz’ın en sıcak noktasında burada bedava sohbet edebilirsiniz bazı sohbet odaları insanları para tuzağına düşürmeye çalışarak paralarını almaya çalışıyor böyle şeylere

GOLD üyelik VIP felan itibar etmeyiniz canınız sıkıldığı anda sohbet bolumune başlat dedığınız anda sohbet’e aktarılırsınız ve Canlı radyodan sevdiklerinize istek isteyebilir dilediğiniz gibi dinleyebilirsiniz ve oyun oynayabilirsiniz sizleri aramıza bekleriz.

Balıkesir Tarihi

Verimli topraklar, uygun iklim, Marmara ve Ege denizlerine kıyısı olması gibi özellikleriyle batı Anadolu bölgesi, tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Yapılan yüzey araştırmaları neticesinde Balıkesir yöresinin tarih öncesi dönemde özellikle Kalkolitik çağın sonlarında Balkanlardan gelen göçmenlerin yerleşimine sahne olduğu anlaşılmaktadır. Tunç Çağında ise bölgenin Troia kültürünün etki alanı içinde bulunduğu bilinmektedir.

Bu döneme ait en önemli tarih öncesi buluntu yerleri Balıkesir çevresindeki Yortan, Babaeski ve Ovabayındır mezarlıklarıdır.

 
Kentin bilinen ilk sakinleri Mizi ya da Misi ismiyle anılan Misyalılardır.. Bölgeye isimlerini veren Misi’ler Frigler’le aynı kökten olup beyaz ırkın önemli bir kısmını teşkil eden Aryan kısmının Pelaj şubesine mensupturlar. Pelajlar’ın tarımda oldukça ileri oldukları bilinmektedir.
Bağımsız bir devlet kuramayan Misyalılar, Hitit, Frig, Pers, Büyük İskender ve Bergama Krallığı egemenliği altında yaşamışlardır.
 
Bölge Hitit İmparatorluğu döneminde ise Assua olarak adlandırılmıştır. Muhtemelen M.Ö. 1200 yıllarında ortaya çıkan ve Troia’nın yıkılması ile başlayan deniz kavimleri göçüyle bölgeye Thrak boyları yerleşmiştir. Demir çağı olarak bilinen bu dönemin ortalarında hâkimiyet Lidya Devleti’nin elinde bulunmaktaydı. Aynı dönem içinde ise kıyı bölgeler Grekler tarafından kolonize edilmişti. M.Ö. IV. Yüzyıldan itibaren bölge Pers istilasına uğramıştır. Bu dönemde Misyalılar sık sık ağır vergiler nedeniyle isyan etmişlerdir. Pers hükümdarı III. Darius tarafından Pergamon ( Bergama) satraplığına bağlanan bölge, M.Ö. 334 yılından sonra ise Büyük İskender’in yani Makedonya Krallığı`nın egemenliği altına girmiştir.
 
Bu dönemde Balıkesir ili ve çevresi Mysia bölgesi olarak anılmaya başladı.
Balıkesir Misya olarak adlandırılan bu bölgenin Küçük Asya kısmında yer almaktadır. Başlıca yerleşim yerleri ise, Sizik (Belkız), Lampeseak (Lâpseki), Pekot (Pergos), Miyopolis (Mihaliç), Artema (Gönen), Jaleya ( Sarıköy), Artas (Erdek) ve Panarmos (Bandırma) dur.

BalıkEsir Manzara Fotoğrafı

Manzara

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.927

1

BENZER KONULAR

Cd Sohbet Sitesi

Cd Sohbet

Cd Sohbet Cd Chat Sitesi Cd olarak kendine eş patner arayan arkadaşlarımız ...

Bayburt Sohbet

Bayburt Chat Sohbet Odaları Bayburt Sohbet kelimesi altında hizmet vermekteyiz ...

YORUMLARYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.