Sohbet Girişi

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Es Selamün Aleyküm Tüm İslam Alem’inin Miraç Kandillerini Kutlar Büyüklerimizin Ellerinden Küçüklerimizin Gözlerinden Öperiz. Şu mübarek günde ALLAH c.c. günahlarımızı affeylesin İnşALLAH Yaradana Emanetsiniz Sizlerde Dostlarınıza en güzel kandil mesajlarını sitemizden alabilir ve dini sohbet edebilirsiniz.

Miraç Gecesinin Anlamı Nedir ?

Miraç Kandili İslam aleminin en özel gecelerden bir tanesi olarak kabul görülür. Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in Mescid’i aksa’dan semaya yükselerek yaptığı hikmet yüklü geceyi ifade eder. Miraç Kandili gecesi bugün idrak edilecek.

Miracın Hicret’ten bir yıl ya da 16 ay önce recep ayının 27. gecesinde gerçekleştiğine inanılır. Rivayete göre Hz. Muhammed gece vakti Kâbe’den alınıp Burak adı verilen binek üstünde Mescid-i Aksa’ya götürülmüş, Burak’ı Beytül Makdis’in (Süleyman Mabedi) kalıntılarının güneybatı duvarına bağlamıştır.

Hz. Muhammed sırasıyla eski Aksa denen bugünkü el-Aksa Camii’in altındaki yerden Mescid-i Aksa alanına girmiş, oradan Kubbet-üs-sahra’nın bulunduğu alana geçmiş ve orada İsa, Musa, Zekeriya peygamberlerle buluşmuştur. Günümüzde Nebi Minberi’nin bulunduğu alanda bütün peygamberlere namaz kıldırmış, oradan da Miraç Minberi’nin bulunduğu alandan göğe yükselmiştir.

Miraç Gecesi Nasıl İbadet Edilir ?

*Kur”ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur”ân ziyafetleri verilmeli; Kelamullah”a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmeli.

*Peygamber Efendimiz (sav)”e salât ü selâmlar getirilmeli; O”nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.

*Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.

*Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.

*Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalı.

*Mü”minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı.

*Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.

*Kişi kendine ve diğer Mü”min kardeşlerine hattâ isim zikrederek dualar etmeli.

*O gece ile ilgili âyetler, hadîsler ve bunların yorumları ilgili kitaplardan ferden veya cemaaten okunmalı.

*Kandil gecesinin akşam, yatsı ve Sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.

*Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.

Miraç Kandili Mesajları

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Miraç Kandiliniz kutlu olsun.

Bu Degerli Miraç Kandili Gecenisinde, Kainatin Yaratıcısı, Alemlerin Rabbi Bağışlayıcı Ve Affedici Yüce Allah Bütün Dualarinizi Kabul Etsin…

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu Miraç Kandiliniz olsun.

Miraç Kandili Türk ve islam alemine huzur, sağlık ve bereketli dua ile gecmesini dinliyorum. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Ruhu Sevgi ve Sohbet mührüyle damgalı, yüreği kutsi dava ile sevdalanmış, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür duası ile örülmüş güzel kul, kandilin mübarek olsun.

ALLAH’ ın daveti üzerine peygamberiz bir gece melekler tarafından Mekke’den Kudüs’ e götürülmüştür. Burada Cebrail ile birlikte bütün gökleri aşarak ”Sidretül Münteha” denilen makama yükselmiş ve ALLAH ile görüşmüştür. Bu yolculuğun Mekke’ den Kudüs’e kadar olan bölümüne İsra Kudüs’ ten ALLAH ile görüşmesine kadar ise Mirac denir. Bu görüşmede peygamber efendimize ümmet’i için vakit namaz ve Mirac hediye edilmiştir Hayırlı Kandiller!

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun M Miraç Kandiliniz mübarek olsun

Bir ümit serpilsin kalbine, bin tatli umut dolsun her gününe, hayallerin doğruları bulsun, bütün ettiğin dualar kabul, kandilin mübarek olsun.

Gecenin güzel bereketi kalbine dokunsun, şeytan senden uzak, melekler ise yanında olsun, güneş gecene öyle bir doğsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun.

yemeğiniz afiyetli, Hesabınız bereketli, Düşünceleriniz isabetli, Eviniz muhabbetli, Yüreğiniz merhametli, Sağlığınız sıhhatli, Çehreniz mutlu, Miraç Kandiliniz hayırlı olsun.

Dua kapılarının açılıp rahmetin yağdığı bu güzel gecede üstünüze düşen damla taneciklerinin sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle, içiniz huzur dolsun Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Umut ederiz ki bu mübarek gecede, kötü günler geçirdiğimiz, fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz bu gece yeniden bir uyanışa vesile olur. Miraç Kandiliniz mübarek olsun..

admin 368
3 Yorumlar
Ahmet

Tum islam aleminim mirac kandili mubarek olsun

ihsan

kandilimız tum islam alemine mubarek olsun sohbetın ve dsotlugun tek adresı www.yazsohbet.com

Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı