Soğuk Algınlığından Nasıl Korunurum ?Soğuk algınlığı gripten nasıl korunurum?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hastalıklar kapımızda !
bu zor kış aylarında grip’ten soğuk algınlığından nasıl korunuruz?
Öncelikle kalın kışlık giyeceklerimiz olmalı iç elbiseler çok önemli
öncelikle kalınca giyinmemiz lazım soğuk almamak şartıyla

soguk-alginligindan-nasil-korunurum

Soğuk Algınlığı giripte neler yapmalıyız?
• Stres bağışıklık sisteminizi zayıflattığı için her türlü stresten ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşmalısınız. Olumdu süşünmek, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir.

• Soğuk algınlığı için bilinen en uygun tedavi yöntemin, istirahat ve dinlenmedir.

• Kendinizi soğuktan korumalı, hatta sıcak tutmalısınız.  Aşırı terlemedikçe vücut ısısının sıcak tutulması, hastalıkla savaşırken yardımcı olacaktır.

• Tavuk çorbasının burundaki salgının kıvamını azaltarak, tıkanıklığı giderdiği bilinmektedir. Ayrıca özellikle sıcak tavuk çorbası içerseniz, salgı üretiminiz artır, hapşırma ve sümkürme yoluyla mikropların erken atılmasına yardımcı olur.

Soğuk Algınlığına iyi gelen Bitkisel tedavi

• Bir bardağa limon sıkarak üzerine biraz su ekleyin. Bardağı çay kaşığı ile karıştırın ve limon suyunu için. Bu boğaz da oluşan balgamın sökülmesini sağlar. Ayrıca limon suyunda b vitamini bulunduğundan dolayıı tüketmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Soğuk algınlığında bol bol meyve tüketilmesi gerekir. Kış aylarında satılan portakal, mandalina, greyfurt gibi meyveleri bol bol tüketebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur yorumlarınızı bekliyoruz.

önceki yazımızda « makelemiz var.Soğuk Algınlığından Nasıl Korunurum ? İle Benzer Sohbet YazılarıSoğuk Algınlığından Nasıl Korunurum ? yazına yapılan yorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?