Yavuz Sultan Selim KöprüsüDünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılıyor. İstanbul’un üçüncü köprüsü 3 milyar dolara mal oldu . .

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücretlerinin KDV dahil otomobiller için 9,9 lira, araçlar büyüdükçe aksına bağlı olarak değişecek ücretin kamyonlar için 21,29 lira olacağını belirtmişti Açılışı 26 Ağustos’ta gerçekleşecek olan köprü ile TEM ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ağır vasıtaların geçişi yasaklanacak. Raylı taşıma ile ihraç mallarının geçiş noktası hâline gelecek olan köprü Türkiye’nin en büyük 10 ekonomi arasına girmesine katkı sağlayacak. Proje kapsamında 300 bin ağaç Orman Genel Müdürlüğü tarafından başka yerlere aktarıldı. Buna karşılık bu projede 2.5 milyon ağaç dikildi. Ayrıca günde 10 bin ağaç dikiliyor. Toplamda ise 5 milyon 100 bin ağaç dikilecek

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos’ta açılıyor . .

yaz yavuz selim

 

önceki yazımızda « makelemiz var.Yavuz Sultan Selim Köprüsü İle Benzer Sohbet YazılarıYavuz Sultan Selim Köprüsü yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?